Kpss 2024 Tavsiye Kitap ve Kaynak Önerileri

No Comments

Memur olmak isteyen herkesin geçmek zorunda olduğu sınav KPSS 2024 yaklaştıkça kaynak arayışı da devam etmektedir. Kpss 2024 tavsiye kitap ve kaynaklar hangileridir? Hangi kitaplar daha faydalı ve hızlı sonuç almamızda yardımcı olur? diyorsanız bu içeriğimiz tam size göre.

Ekonomik Kaynak ve Kitap Önerisi

Maddi koşulları çok iyi olmayan adaylar için ekonomik kaynak önerilerine göz atalım.

Online içerik platformlarından faydalanın. Online KPSS içerik videoları deyince ilk akla gelen tabi ki Youtube. Youtube üzerinde bir çok yayın evinin ve bireysel eğitmenlerin içerikleri yer almaktadır. Kısa bir araştırma ile kaliteli olabildiğine inandığınız içerikleri kolayca bulabilirsiniz. Üstelik bu eğitimlere Youtube üzerinden tamamen ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

Online eğitim merkezi Udemy! Udemy üzerinden bir çok bireysel eğitmenin hazırlamış olduğu ve sunduğu birçok eğitim mevcuttur. Cüzi bir miktar karşılığında bu eğitim setlerine sahip olabilirsiniz. Ayrıca Udemy dönem dönem indirim kampanyaları düzenlemektedir. Bu dönemleri de takip ederek daha uygun fiyatlarla içeriklere sahip olabilirsiniz.

2. El kitap satan yerler hala rağbet görüyor. Geçmiş yılların KPSS kitaplarını sahaflarda bulabilirsiniz. Geçmiş yılların kaynakları bir şey kaybettirir mi? Hayır! Bilindiği üzere KPSS konuları değişmemektedir. Her yıl aynı konular üzerinden sınav gerçekleştirilmektedir. Sadece çıkmış sorular üzerinden gideceğiniz zaman güncel bir kaynak almanız da yeterli olacaktır. 2. el kitap satan yerlerde mevcut kaynakların neredeyse yarı fiyatına kitap bulmanız mümkündür.

Soru bankalarını kullanırken tasarruflu kullanmak da size ekonomik olarak kazanç sağlayabilir. Soru bankalarında soruların çözümünü yaparken üzerine karalama veya işaretleme yapmamak, sonradan tekrar çözebilmenizi sağlayacaktır. Ayrıca bu şekilde yine bitirmiş olduğunuz bir soru bankasını 2. el kitap alan yerlere satarak farklı bir kaynak da alabilirsiniz. Ya da ihtiyacı olan farklı bir kişinin de faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

5 li KPSS Set Önerileri

Online platform kaynaklarından bahsettik. Gelelim şimdi alışageldiğimiz ve sevdiğimiz kitap kaynak önerilerine. Kpss 2024 tavsiye kitap ve kaynakları açıklamadan önce şunu belirtmek isteriz. Kesinlikle aşağıda yer alan kaynaklar ile bir bağlantımız veya reklam anlaşması vs yoktur. Sadece adaylara gerçekten faydalı olacağına inandığımız kaynakları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Benim Hocam 2024 KPSS

Benim hocam yayınlarının KPSS 2024 için hazırlamış olduğu 5 li set, bir çok konuda adaylara faydalı olacaktır. Bunlardan en önemlisi kitapta yer alan derslerin Youtube üzerinden de video ve soru çözümleri ile desteklenmesi.

Bu kaynağı yetkili kitap satıcılarında ve online platformlar üzerinden satın alabilirsiniz.

Pegem Akademi Ezber Bozan Set 2024

Diğer bir kaynak önerimiz ise geçtiğimiz yıllarda yine çokça tercih edilen, Pegem Akademi ye ait ezber bozan set. 5 kitaptan oluşan bu sette biraz daha ileri seviye veya zorlayıcı soruları da bulabilirsiniz. İlerlemek istiyorsanız tavsiye edebileceğimiz bir set.

Seçkin kitap satıcılarında ve online alışveriş platformlarında satın alabilirsiniz.

Informal Yayınları Çıkmış Sorular 2024

Çıkmış soruları çözmek kesinlikle atlamamanız gereken bir konur. Burada da yine kaliteli bir şekilde her derse özel olarak hazırlanış 5 kitap şeklinde olan, Informal Yayınlarına ait, KPSS Çıkmış Sorular 2024 setini öneriyoruz.

KPSS 2024 e hazırlanırken ve kaynak arayışı içerisinde iken şunu da unutmamak önemli. Piyasada bir çok yayın evine ait kaynak bulunmaktadır. Bu kaynakların hemen hepsi aynı içeriklere ve tarzlara sahip. Bu nedenle aldığım kaynak kötü şeklinde düşünmemeniz gerekli. Özellikle soru bankaları için yayın evlerinin birçoğu tek bir kaynak havuzu içerisinden soruları almaktadır. Kendilerine göre şıkları veya anlam düzeyini değiştirerek sunmaktadır.

Yapay Zeka ile KPSS 2024

Önümüzdeki aylarda gerçekleştirilecek olan KPSS sınavı için ÖSYM tarafından çeşitli bilgiler de gelmeye devam ediyor. İlgi çeken bilgilerden birisi de bu yıl soruların hazırlanmasında yapay zekanın kullanılabileceği yönünde. Daha önceki yıllarda belirli olan havuz içerisindeki sorulara yenilerinin eklenmesi kaçınılmaz olarak görünüyor. Yapay zekanın oluşturacağı sorular daha önce alışık olmadığımız tarzda soruları karşımıza çıkarabilir.

Deneme Kaynak Önerisi

Sınava hazırlık için olmazsa olmazımız tabi ki deneme sınavları. Hemen her kaynağın aynı zamanda deneme sınavları da bulunmaktadır. Bunları satın alarak kendinizi sınayabilirsiniz. Ayrıca ekonomik olan aynı zaman da çıkmış soru aşinalığı için ÖSYM çıkmış soruların çıktısını alarak deneme olarak çözmeniz faydalı olacaktır.

Sevdiğiniz İçeriği Paylaşın

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.