Deprem Konutları 2. Kura Ne Zaman? Afad – toki

No Comments

Updated on:

Deprem bölgesi afad deprem konutları yapılmaya devam ediyor. İlk kuralar bir çok ilimizde çekildi ve çekilmeye devam ediyor. Deprem konutları 2. kura ne zaman çekilecek? İlk kurada ismi çıkmayan hak sahiplerinin aradığı sorunun cevabı bu içeriğimizde.

Deprem Konutları İlk Kuralar Çekildi

6 Şubat 2023 asrın felaketi sonrası Afad tarafından hak sahipleri için Toki işbirliği ile deprem konutları hızla yapılmaya başlandı. 11 ilimizi etkileyen deprem sonrası toplamda 200 bin üzerinde deprem konutu yapımı halen devam etmektedir. Yapımı tamamlanan ve hak sahipleri belirlenen konutların kurası çekilmeye başlandı.

Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay, Kilis, Osmaniye, Malatya ve Elazığ illerinde ilk hak sahipleri konutlarına kavuştu. Yapımı tamamlanan konutlar hızlıca hak sahiplerine teslim edilmeye başladı. Deprem illerinde ilk kuralar çekildi ve hak sahibi olup ismi çıkan vatandaşlarımıza anahtar teslimleri devam ediyor. Sonuçlar ise https://www.turkiye.gov.tr/afad-hak-sahipligi-kura-sonucu-sorgulama adresi üzerinden açıklanıyor.

Kurada İsmi Çıkmayan Hak Sahipleri Ne Yapacak?

Deprem konutlarında kuralar çekilmeye devam ediyor. İlk kuraların sonucunda ismi çıkmayan hak sahipleri halen konteyner, çadır veya kiralık konutlarda ikamet etmektedir. Bir an önce evlerine kavuşmanın beklentisi içerisinde olan hak sahipleri içerisinde evlerini teslim alanlar da mevcut. Peki kuralarda ismi çıkmayan ve konut teslimi yapılmayan hak sahipleri ne yapacak? Ne kadar süre daha bekleyecek? Hak sahiplikleri düşecek mi?

Hak sahiplikleri kurada isminiz çıkana kadar düşmez. Toki ve Afad hızlıca deprem konutlarının yapımına devam etmektedir. Tamamlanan konutlar ise kısa sürede hak sahibi olan vatandaşlara teslim edilmektedir.

2. Kuralar Ne Zaman Çekilecek?

İlk kuralarda ismi çıkmayan hak sahipleri, deprem konutları 2. kura ne zaman sorusunun cevabını araştırmaya başladı. Zor şartlarda hayatlarını sürdüren depremzedeler bir an önce konutlarına kavuşmanın isteği içerisinde.

Hızlıca yapımı devam eden deprem konutları tamamlandıkça hak sahiplerine teslim edilmeye devam edecek. Konu ile ilgili deprem konutları kura çekimi ve anahtar teslim törenlerinde konuşan İç İşleri Bakanı Sn. Ali Yerlikaya şu açıklamalarda bulundu.

Deprem konutlarının yapımına hızlıca devam ediyoruz. Tamamlandıkça hak sahiplerine teslimlerini gerçekleştireceğiz. Bu süreçten itibaren ilerleyen her ay 10 bin konutun teslimini planlamaktayız. Bu açıklamalar doğrultusunda 2024 Mart ayında deprem konutları 2. kuraların da çekilmeye başlanması bekleniyor. Kura tarihleri açıklandıkça güncel bilgiler içeriğimizde yer alacaktır.

Sevdiğiniz İçeriği Paylaşın

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.