Google Chrome’a Yeni Dil Nasıl Eklenir?

No Comments

Google Chrome, Google şirketi tarafından geliştirilen bir internet ağ sağlayıcısıdır. Birçok ülke de en fazla kullanılan internet tarayıcısı olmuştur. .Kullanılan Google Chrome hazır olarak bulunduğunuz ülkenin dil seçeneği ile gelmektedir. Google Chrome’ da kullanılan dile ek olarak birçok dil seçeneği bulunmaktadır. Bu dil seçeneğini değiştirmek istediğimizde uygulamamız gereken adımlar vardır.

Google Chrome İnternet Tarayıcısında Mevcut Dili Değiştirmek İçin Uygulanacak Adımlar Nelerdir?

Google Chrome internet tarayıcısında mevcut kullanılan dil değiştirilmek istendiğinde, öncelikli olarak Google Chrome uygulaması açılır. Daha sonra sağ üst köşede ki üç noktaya tıklayarak “Ayarlar” bölümü seçilir. Açılan sayfa da “Diller” seçeneği hemen görünmüyor olabilir, sayfanın en altındaki “Gelişmiş” seçeneğine tıklayarak içeriğin genişlemesi sağlamış olunur.

Genişleyen sayfadan “Diller” bölümünde ki “Dil” yazısına tıklayarak dil seçeneklerine ulaşmış olunur.

Karşımıza çıkan sayfa da önceden kullanılan ya da çok fazla tercih edilen dilleri görmek mümkündür. Burada bulunan “Dil Ekle” seçeneğine basarak bir çok dilin bulunduğu sayfanın açılması sağlanır. Açılan sayfa da sık kullanılan dillerden başlayıp az kullanılan dillere varana kadar her türlü dili bulma imkanı veriliyor.

Bu sayfadan aranılan dil en üstteki arama bölümüne yazılarak ya da alt satırlara inilip aranılan dil bulunup işaretlenerek seçim yapılır. Seçilen dil daha önceden kullanılan ya da kullanılmaya hazır dillerin bulunduğu liste de görünür olacaktır. Bu listede görünen yeni eklenen dil kullanıma hazır olmuş olur. Eklenen dilin yanında çıkan üç noktaya tıklayarak “Google Chrome’ u bu dilde görüntüle” yazısının yanındaki kutucuğu işaretlenir ve böylece Google Chrome’da yeni eklenen dilin görüntülenmesi sağlanmış olur. Bu adımları izleyerek yeni diller indirilebilir.

Google chrome da dil eklemenin kullanıcıya ihtiyaç duyması halinde oldukça faydası bulunmaktadır. Gerektiğinde diller arası geçişte kolaylık sağladığı için farklı dillerle çalışmak isterseniz kesinlikle bu özelliği kullanmalısınız. Ayrıca bilgisayar veya cihaz farklı kişiler tarafından kullanılacak ise yine diller arası geçiş kolaylığı sağlayacaktır.

Sevdiğiniz İçeriği Paylaşın

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.